LAS VEGAS | THE VENETIAN | THE PALAZZO

czerwca 10, 2015

Witajcie:) Kolejna fotorelacja z Las Vegas, mam Wam dzisiaj tyle do opowiedzenia:) Pierwszą część znajdziecie pod tym linkiem klik. Jest to miejsce tętniące życiem w każdym dniu tygodnia przez prawie całą dobę. Może przybliżę kilka faktów:) Nazwę Las Vegas wymyślił w 1829 roku Hiszpan Antonio Armijo. Z hiszpańskiego vegas to zielone łąki (ówczesny teren, na który natknął się podróżując przez pustynie). LV zostało założone w 1905 roku jako miasto kolejowe, a miejskie prawa zyskał w 1911. Dopiero w 1931 roku zalegalizowano tutaj hazard, co przyczyniło się do budowy kompleksów rozrywkowych. Jak pisałam ostatnio spędziłam tutaj 1/3 swojego wyjazdu - będąc dwukrotnie na parę dni. W ciągu dnia głównie odpoczywałam na basenie, natomiast wieczorami podziwiałam atrakcje o których Wam teraz trochę opowiem:)
The Venetian. Superluksusowy hotel otwarty w 1999 roku, który powstał na terenie wyburzonego Sands Hotel. Jak sama nazwa wskazuje można się tutaj poczuć jak w Wenecji. Całość prezentuje się niesamowicie i ma świetny włoski klimat. W The Venetian znajduje się replika weneckiej dzwonnicy św. Marka o takich samych wymiarach (widoczna na pierwszych zdjęciach). Natomiast w środku pływają gondole ze śpiewającymi dla gości gondolierami. Znajdziemy tutaj również klub TAO (inspirowany kulturą Tajlandii), który został uznany 2 najlepszym klubem nocnym w USA;) Hotel można było oglądać m.in w filmach Resident Evil Zagłada oraz Miss Agent 2. The Palazzo. Hotel otwarty w 2008 roku połączony z The Venetian. Jest najwyższym obiektem w LV, mierzy 196 metrów oraz 6 na świecie największym budynkiem pod względem zajmowanej powierzchni. W środku znajdziemy fontanny, pełno kwiatów, całe mnóstwo bogatych dekoracji i złoto-srebrny wystrój.


Treasure Island. Hotel Wyspa Skarbów z 1993 roku. Na zewnątrz znajdują się dwa duże statki, które są świetną atrakcją. Szczególną uwagę zwróciłam na syreni motor stojący w kasynie. Samo wnętrze natomiast średnio przypadło mi do gustu. Niestety w 2003 roku hotel zrezygnował z większości pirackich elementów i basenów, które zostały zastąpione na rzecz jacuzzi i nocnych klubów, przez co średnio można było poczuć ten morski klimat.


The Mirage. Koszt budowy tego hotelu wyniósł 630 mln dolarów a do szyb wykorzystano pył prawdziwego złota, dzięki czemu zawdzięczają swój kolor. Został otwarty w 1989 roku i wprowadził całkowity przełom w historii upadającego wówczas Vegas (które nastąpiło w latach 70 poprzez zalegalizowanie hazardu w stanie New Yersey). Nastąpiła wtedy nowa era dla hoteli i kasyn w LV, które zaczęły przebudowywać swoje kompleksy, tworząc takie miejsce jakie jest tutaj teraz. Atrakcjami w The Mirage są Tajemniczy ogród, Delfinarium oraz wieki Wulkan przy The Strip. Hotel można zobaczyć między innymi w filmach Hazardziści z Mattem Damonem czy Ocean's Elevem z Georgem Clooneyem.
Bardzo fajnie robi mi się te fotorelacje, dzięki temu chociaż na chwile mogę się tam wrócić pamięcią w te wszystkie niesamowite miejsca:) Z Vegas pojawi się jeszcze jeden post, gdzie zobaczycie Wieżę Eifel i statuę Wolności oraz starą część miasta. Rozpisałam się chyba jeszcze bardziej niż ostatnio;)

całuję mocno, A

You Might Also Like

18 komentarze

 1. Fenomenalne widoki, wręcz nie lubię Cię za te wyjazdy haha! Żartuje, po prostu niesamowicie zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudnie !
  Zazdroszczę !

  Zapraszam !
  Jeżeli masz jakiś pomysł na zdjęcia, napisz u mnie na blogu !
  Osoba będąca autorem najciekawszego pomyslu zostanie polecona w poście i dodatkowo jej propozycja zostanie zrealizowana w formie zdjęć :)

  http://karolina-nosal.blogspot.com/

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Na górnych forkach wyglądasz nieziemsko!

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. nie mogę się napatrzeć :)

  _________________________
  fashion fashion
  www.justynapolska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejuuu zazdroszcze ci , zdjęcia cudne ! :*

  obserwuję !

  http://cocollins.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjnie laseczko♡ :) tylko pozazdrościć wyglądasz cudnie jak zawsze!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam propozycję! Zamieńmy się - ja pojadę do USA, a ty napisz za mnie egzaminy w sesji <3 :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Amazing :)

  http://checkinonline.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 9. u nich Boże Narodzenie to trwa caly rok tyle lampek, świecidełek itp :)

  hivivien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłaś w tych samych miejscach co ja :) w pełni się z zgadzam USA to cudowny kraj.

  OdpowiedzUsuń
 11. jak tam ślicznie ; D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze <3