NAUKA JEZYKA ANGIELSKIEGO | TUTLO

stycznia 09, 2018

Witajcie:) Dużo podróżuję i poza paszportem, aparatem i walizką pełną ciuchów czy butów potrzebuje jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy - znajomości języka angielskiego. Nie wyobrażam sobie, żebym nie mogła w innym kraju dogadać się z ludźmi czy załatwić ważnych dla mnie spraw. Wiele razy zdarzało się, że potrzebowałam zapytać o drogę, zamienić pokój w hotelu gdy coś było nie tak lub zamówić jedzenie dla siebie, ponieważ niektórych produktów nie jem. Znajomość języków pozwala na nowe, świetne znajomości i wiele ciekawych wspomnień. Jednak pamiętam, że najtrudniejszy był moment przełamania bariery, nieśmiałość która towarzyszyła temu czy się odezwać, a jeśli tak czy będzie to poprawne, analizowaniu, przypominaniu sobie słów czy gramatyki. Przez kilka lat styczność z angielskim miałam tylko podczas wyjazdów i za każdym razem cieszę się kiedy mogę używać języka. Widzę jak za każdym razem na nowo się przyzwyczajam, a pod koniec podróży płynnie już ze wszystkimi rozmawiam. Warto tę płynność zachowywać nie tylko podczas wyjazdów, ale również każdego dnia dzięki nauce w domu. Nigdy nie wiadomo co nam się przyda w danym momencie.





Zdecydowanie jestem zwolenniczką nauki poprzez praktykę. Najważniejsze to mówić w języku, którego chcemy się nauczyć. Sama sucha teoria nie przynosi takich rezultatów i nie pomaga w przełamaniu bariery czy naszej nieśmiałości. A co powiecie na to, żeby uczyć się w domu? Zwłaszcza jak jest to bardzo proste? W dzisiejszym wpisie przybliżę Wam taką naukę w serwisie TUTLO.com. Po zarejestrowaniu się możemy skorzystać z bezpłatnej 10 minutowej lekcji, żeby zobaczyć czy ten system nam odpowiada. Strona jest wyjątkowo bardzo prosta w użytkowaniu. Po lewej stronie mamy menu i pozycję NAUCZYCIELE, po czym wybieramy osobę która przeprowadzi z nami lekcję (są tam osoby zarówno z Anglii, Ameryki czy innych państw, ale widziałam również osoby z Polski, co będzie świetne dla początkujących). Mamy dwie opcje zobacz profil tutora oraz rozpocznij lekcję. Jak już upewnimy się co do wyboru nauczyciela, przystępujemy do nauki. Jest to rozmowa przez kamerkę coś na zasadzie skype. Całość przygotowana jest tak, abyśmy nie powtarzali tej samej lekcji i mieli za każdym razem nowe tematy. Po zakończeniu w zakładce SESJE dostajemy wszystkie uwagi i oceniani jesteśmy pod względem poprawności, słownictwa i płynności, dzięki czemu na bieżąco możemy monitorować swoje postępy. 



A jakie są moje odczucia? Oczywiście sprawdziłam stronę i podczas mojej lekcji trafiłam na świetną dziewczynę z Montany z USA. Zwróciła uwagę na błąd który popełniam dość często, zaczęłam się nawet sama później poprawiać;) Jestem zadowolona, ponieważ spędziłam czas pożytecznie oraz przyjemnie (kto nie lubi trochę sobie porozmawiać i przy okazji się czegoś nauczyć?:) Lekcje trwają 20 minut, więc jest to nie wiele czasu w ciągu dnia i łatwo można go wygospodarować. Polecam wchodzenie po godzinie 17, ponieważ jest wtedy najwięcej lektorów. Wszystko zależy od naszych chęci, bo to my decydujemy kiedy i o której będziemy chcieli się uczyć i zdecydowanie jest to bardzo duże ułatwienie i zaleta.

pozdrawiam, A

You Might Also Like

5 komentarze

Dziękuje za wszystkie komentarze <3